piątek, 24 maja 2013

projekt - Ekologia w/g Różanej Ławeczki

                                                   

                        Nie od dziś wiemy, że należy chronić środowisko. Dorośli dwoją się i troją, by ten temat przybliżyć maluchom i wpoić im go od najmłodszych lat, bo wiadomo "Czym skorupka nasiąknie za młodu, tym....".
     RÓŻANA ŁAWECZKA również została poproszona przez jedną z mam, aby przeforsować temat Ekologia. Miałam stworzyć dla jej córki - strój ekologiczny. Razem z mamą wymyśliłyśmy DAMĘ z PARASOLKĄ:)
     Wymyślić pomysł to jedno, ale go potem zrealizować to już inna bajka. Nie byłabym sobą jakbym odpuściła:)  Więc puściłam wodze fantazji i dalej do roboty. 

      Najpierw plan: jak DAMA to gorset i powłóczysta spódnica. Żeby było jeszcze trudniej to dołożyłam dekoracje: parasol i bransoletkę i do dzieła:

      Wszystko wykonałam z gazet, bristolu i przy użyciu dużej ilości kleju.Dołożyłam jeszcze różową tasiemkę i bibułę, z której zrobiłam róże na gorsecie i parasolu. 
      Gorset miał profesjonalne wiązanie, wykończone ozdobnymi kółeczkami:)
                      

    Spódnica - wycięte koło, obklejone gazetami dla wzmocnienia i ozdobiona tutkami z gazet. Pasek wykonałam z kawałka tektury, który potem obkleiłam gazetą:) na koniec pasek z różowej tasiemki i gotowe.

-

   Parasol chyba z tego wszystkiego był najłatwiejszy. Wystarczyło ok 120 tutek papierowych i gotowe ha ha ha                                                    Cały zestaw prezentował się tak:


a  DAMA z PARASOLKĄ tak:


      Chyba bardzo się jej podobała ta cała stylizacja vintage, bo uśmiech gościł na buzi przez cały czas, a jak wiemy nie zawsze musi podobać się to co zrobimy. Na szczęście Projekt- Ekologia w/g Różanej Ławeczki wypadł pomyślnie i wszystkie byłyśmy zadowolone. A przecież to najważniejsze! Satysfakcja to jeden z elementów naszej pracy i oby było jej jak najwięcej. 


PS. Wiadomość z ostatniej chwili: DAMA z PARASOLKĄ zdobyła PIERWSZE MIEJSCE! I jak mama stwierdziła córka była bezkonkurencyjna:) Super cieszę się, że maczałam w tym" Różane palce":):):)


Buziaki:)

9 komentarzy:

 1. Duże brawa za pomysł i wykonanie...rewelacja :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo:) Staram się być kreatywna. Dziękuję za odwiedziny:)

   Usuń
 2. Super pomysł! Pięknie wygląda ta dziewczynka

  OdpowiedzUsuń
 3. Monika :
  Bardzo ładny zestaw! Prezentuje się pięknie :-) Czym przyczepione są tutki na parasolce?

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo fajne są takie ekologiczne projekty, sama też kilka zrealizowałam z których jestem bardzo dumna :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie napisany artykuł. Mam nadzieję, że będzie ich więcej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Samo dbanie o środowisko jest bardzo istotną kwestią i ja jestem zdania, że każdy z nas powinien to robić. Na pewno fajnie jest również zwrócić się do firmy http://eco-expert.eu/ jeśli zależy nam na specjalistycznej analizie środowiskowej.

  OdpowiedzUsuń